Nawet gdy stracisz tylko pojedynczy ząb może to mieć niepożądane skutki: przechylanie się zębów, ścieranie pozostałych zdrowych zębów czy obniżenie zwarcia.
Standardową metodą uzupełniania braków zębów jest wykonanie mostu opartego na zębach sąsiednich albo protezy ruchomej. Dla wielu pacjentów użytkowanie protezy ruchomej łączy się z dużym dyskomfortem psychicznym i w wielu wypadkach jest nie do zaakceptowania. Mosty to bardzo dobre uzupełnienia, które do złudzenia przypominają zęby naturalne, ale ich założenie wymaga oszlifowania z reguły zdrowych zębów sąsiednich. Alternatywą w takich przypadkach jest założenie implantów, czyli sztucznych korzeni zębów.

Na takich „korzeniach” lekarz może odbudować jeden albo więcej brakujących zębów. Zabieg implantacji nie jest bolesny a trwałość implantów jest taka sama jak własnych zębów.

Chociaż nie zawsze możemy zagwarantować powodzenie wszystkich zabiegów możecie być pewni, że nie zostawimy Was samych z problemem. Każdy zabieg chirurgiczny wiąże się z pewnym ryzykiem dlatego zanim cokolwiek zrobimy przedstawimy Wam wszystkie za i przeciw oraz zaproponujemy leczenie alternatywne. Wierzymy, że każdy problem da się rozwiązać. Prosimy tylko o odrobinę cierpliwości i zaufania.

Zapraszamy na bezpłatną konsultację implantologiczną